Освітня профспілка вкотре нагадала прем’єру про обіцянку щоквартального підвищення зарплат та попередила про можливу активізацію дій, спрямованих на захист прав та інтересів спілчан
Про це йдеться у зверненні ЦК Профспілки працівників освіти і науки України до Миколи Азарова з приводу ситуації, що склалася з рівнем забезпечення трудових прав працівників освіти та станом фінансування галузі в 2013 році.
Зокрема, у профспілці наголошують на необхідності прийняття урядової постанови, яка має забезпечити щоквартальне підвищення посадових окладів працівників закладів та установ освіти, про що було досягнуто домовленості між урядом і профспілкою влітку 2012 року.
У зверненні профспілки наголошується, що зволікання з прийняттям постанови про підвищення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки призвело до замороження рівня оплати праці переважної більшості працівників закладів та установ освіти.
Розрив між мінімальною заробітною платою та розміром посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС порівняно з груднем минулого року збільшився на початок 2013 року з 295 гривень до 308 гривень, а до кінця року зросте до 379 гривень.
У профспілці повідомляють, що проектами урядових постанов про підвищення оплати праці працівників бюджетної сфери в 2013 році передбачалося одно-дворазове підвищення посадового окладу працівника першого тарифного розряду, а запропоновані розміри є значно нижчими, порівняно з домовленостями з профспілками, що зафіксовані в протоколі робочої комісії від 27 липня 2012 року.
"Згідно з протоколом передбачалося чотириразове підвищення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду – з 1 січня 928 гривень, з 1 квітня 942 гривні, з 1 жовтня 967 гривень, з 1 грудня 982 гривні, що сприяло б зменшенню різниці між мінімальною заробітною платою та базовим посадовим окладом ЄТС на 48 гривень", - нагадали Азарову у профспілці.
У профспілці зазначають, що таким чином порушуються зобов’язання Генеральної угоди щодо поступового наближення розмірів посадових окладів до законодавчо гарантованого рівня та системного підвищення середньої заробітної плати в бюджетній сфері.
"Передбачене в Державному бюджеті 2013 року фінансове забезпечення галузі освіти, яке не відповідає гарантіям ст.61 Закону України "Про освіту", загрожує загостренню проблем стосовно оплати праці освітян, оскільки його обсяги не гарантують виплату заробітної плати в установлених законодавством розмірах та у визначені строки", - наголошують у профспілці.
Також за оперативними даними організаційних ланок профспілки у переважній більшості територій додаткова потреба видатків на освіту у місцевих бюджетах становить близько 5,3 млрд грн, з них на заробітну плату – майже 3 млрд грн. На стипендії не вистачає 4,5 млн грн.
Потреба в додаткових коштах для фінансування вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти, складає 209,5 млн грн.
Члени президії ЦК Профспілки звернулися до Азарова з проханням забезпечити щоквартальне підвищення розмірів посадових окладів згідно з досягнутими домовленостями, а також виконання норм законодавства щодо відповідності розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду при внесенні змін до Державного бюджету.
"ЦК Профспілки залишає за собою право на активізацію дій, спрямованих на захист прав та інтересів спілчан відповідно до законодавства, у разі зволікання з прийняттям відповідної постанови Кабінетом Міністрів України", - йдеться у зверненні освітньої профспілки до Азарова.
Як відомо, у середу 27 лютого, Президент Янукович, виступаючи на розширеному засіданні уряду заявив про зростання реальних доходів населення. "У цілому торік реальні доходи населення зросли більш ніж на 13%. Всього за останні 3 роки цей показник збільшився на 41%. Завдяки підвищенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб торік мінімальна зарплата зросла на 14% - з 963 до 1098 грн. Протягом останніх 3 років мінімальна зарплата зросла на 61%, а середня – на 59%", - заявив Янукович.
За матеріалами:
Освіта.ua