Голова профільного парламентського комітету Лілія Гриневич заявила, що ухвалення провладного проекту закону призведе до консервації нинішнього курсу та деградації вищої освіти Про це Гриневич заявила 27 лютого під час проведення комітетських слухань, присвячених темі законодавчого забезпечення розвитку вищої освіти України.
"Сьогодні ми обираємо між двома моделями вищої освіти: консервацією корупційної системи та розвитком за кращими світовими зразками. Від того, яку модель вищої освіти оберемо, залежить майбутнє всієї країни", - підкреслила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти.
Вона нагадала, що нині в парламенті зареєстровано три законопроекти про вищу освіту, які підготовлені на зміну чинному закону, ухваленому ще 2002 року.
За словами Лілії Гриневич, ухвалення провладного проекту закону №1187 Ківалова – Калетніка - Сороки призведе до "консервації нинішнього курсу на деградацію вищої освіти".
"Ще більше процвітатиме торгівля посадами, зловживання у сфері ліцензування та акредитації вузів, хабарництво у вишах - під час вступу, навчання та випуску студентів", - заявила Гриневич.
Вона також висловила переконання, що система зовнішнього незалежного оцінювання має зберегти справедливий доступ абітурієнтів до вищої освіти.
"Запровадження зовнішнього незалежного оцінювання дозволило знищити тіньовий ринок хабарів обсягом 2 млрд грн на рік. Сьогодні влада хоче його повернути і обмежити доступ до вищої освіти для менш заможних абітурієнтів. Наше завдання – зберегти справедливий доступ до освіти і зробити її сучасною та якісною. Вища освіта має давати можливість кожному отримати гідну роботу та досягти успіху в житті", - наголосила Лілія Гриневич.
За її словами, законопроект опозиційних фракцій, а також законопроект робочої групи Згуровського дають шанс створити сучасну систему за найкращими світовими зразками. "Саме на їх основі має прийматися новий закон про вищу освіту", - вважає політик.
На її переконання серед принципових засад якісної вищої освіти є обов’язкове збереження зовнішнього незалежного оцінювання, що унеможливить хабарництво при вступі. Також необхідним є впровадження реальної академічної, кадрової та фінансової автономії вишів.
Окрім того, за словами Лілії Гриневич, необхідно впровадити незалежне оцінювання якості вищої освіти із залученням роботодавців.
Вона також наголосила на необхідності забезпечення академічної мобільності викладачів і студентів. "Держава має гарантувати українським студентам можливість вчитися і стажуватися у різних університетах країни та за кордоном", - підкреслила голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.
|