Голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич звернулася до міністра освіти із закликом скасувати бюрократичний наказ про звітні документи для викладачів
Лілія Гриневич повідомила, що про відміну наказу просять українські викладачі й освітяни, які звернулися до неї по допомогу "захистити їх від міністерської бюрократії".
Вона нагадала, що в березні минулого року міністерство видало наказ № 384 "Про затвердження форм документів з підготовки кадрів у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації", яким зобов’язало ректорів запровадити аж 64 форми звітних документів.
"Інформація, яка має бути у цих звітах, часто дублюється. Робота зі звітами забирає чимало часу, який викладачі та інші освітяни могли б ефективніше та змістовніше витрачати для навчального процесу" - наголосила голова профільного парламентського комітету.
За словами Гриневич, сьогодні з боку викладачів чи не найбільше обурення викликає ситуація з веденням журналу обліку їхньої роботи. Ця форма звітування є незрозумілою за своїм статусом, незручною для внесення відомостей, які ще й дублюються.
"Крім того, незрозуміло, чи є ця форма звітності обов'язковою, оскільки не передбачає підпис викладача, завідувача кафедри; чи може вказаний журнал вилучатися для перевірки, ким та в який спосіб; чи є матеріали журналу або їхня відсутність підставою до застосування службових чи матеріальних санкцій щодо викладача", - наголосила вона.
На думку голови профільного комітету, зважаючи на декларовану мету наказу – "поліпшення організації підготовки кадрів з вищою освітою й вдосконалення документообігу у вузах", він мав би спрощувати документообіг та сприяти організації навчального процесу.
"Та, як показує практика дії цього циркуляру, він не вдосконалює, а навпаки – ускладнює документообіг, вимагає від викладачів та працівників освітньої сфери неефективних витрат робочого часу, який би вони могли використовувати для навчальної і наукової діяльності", - наголосила Лілія Гриневич.
За матеріалами:
Освіта.ua