Про затвердження Правил безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах
Відповідно до Законів України "Про освіту" (1060-12), "Про
загальну середню освіту" (651-14),"Про позашкільну освіту"
(1841-14), з метою поліпшення здоров'я учнівської молоді та
профілактики травматизму під час проведення занять з фізичної
культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах
Н А К А З У Ю:
1. Затвердити Правила безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах (далі - Правила), що додаються.
2. Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій запровадити в дію та забезпечити систематичний контроль за дотриманням вимог цих Правил.
3. Надрукувати ці Правила в Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на першого
заступника Міністра Жебровського Б.М.
5. Цей наказ набирає чинності з моменту його офіційного
опублікування.
ЗАВАНТАЖИТИ
ПОЛОЖЕННЯ
про медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах
1. Загальні положення
1.1. Медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням – невід`ємна частина навчального процесу та медичного обслуговування учнів у загальноосвітньому навчальному закладі (далі - навчальний заклад), що включає заходи, спрямовані на оптимізацію, безпеку та ефективність фізичної культури.
1.2. Медико-педагогічний контроль є необхідним компонентом педагогічного процесу, що забезпечує своєчасне визначення рівня функціональних можливостей організму учнів, адекватність фізичних навантажень та раннє виявлення ознак хвороб і ушкоджень.
1.3. Організація і зміст медико-педагогічного контролю в навчальних закладах незалежно від підпорядкування та форм власності регламентуються Законами України «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про фізичну культуру і спорт», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Основами законодавства України про охорону здоров’я, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.
1.4. Медико-педагогічний контроль здійснюється медичним персоналом лікувально-профілактичних закладів, медичними та педагогічними працівниками навчального закладу.
1.5. Оздоровчий ефект занять фізичною культурою забезпечується за умови повної відповідності фізичного навантаження функціональним можливостям організму. У свою чергу, функціональний стан організму характеризує ефективність і раціональність організації фізичного виховання у навчальному закладі.
ЗАВАНТАЖИТИ
Про затвердження Інструкції
з ведення класного журналу
учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх
навчальних закладів
Відповідно до Закону України "Про загальну середню освіту", постанов Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 №1717 "Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання" (із змінами), від 14.01.2004 № 24 "Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти"; від 14.06.2000 №964 "Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад", наказу Міністерства освіти і науки України від 05.05.2008 №371 "Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з ведення класного журналу 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів (далі - Інструкція), що додається.
2. Увести в дію Інструкцію з 2008/2009 навчального року.
3. Опублікувати цей наказ в Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України, газеті "Освіта України", розмістити на сайті Міністерства.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Полянського П.Б.
ЗАВАНТАЖИТИ
Інструкція щодо заповнення Класного журналу в 1-4-х класах загальноосвітніх навчальних закладів
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
08 квітня 2015 року № 412
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
27 квітня 2015 р. за № 472/26917
Інструкція
щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів
загальноосвітніх навчальних закладів
ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ
1. Цією Інструкцією визначаються вимоги до заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів (далі – журнал), форма якого наведена в додатку до цієї Інструкції.
2. У всіх загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від форм власності ведеться журнал.
3. Усі записи в журналі ведуться державною мовою. Допускається запис тем уроків (екскурсій, проектів тощо) і частково домашнього завдання (назва тексту тощо) на правій сторінці журналу мовою навчального предмета (іноземною, національної меншини).
4. Записи на всіх сторінках журналу (у тому числі тих, що заповнюють вчителі, які викладають окремі предмети) упродовж навчального року ведуться пастою (чорнилом) одного кольору.
5. Усі записи ведуться чітко і розбірливо. Виправлення з використанням гумки чи коректора не допускаються. Помилковий запис акуратно закреслюється (однією прямою лінією, якщо це слово, і похилою з правого верхнього кута до нижнього лівого у клітинці з балами) і поряд (у цій же клітинці або рядку) пишеться правильний. Виправлення бала, відмітки про успішність, назви теми засвідчується підписом керівника загальноосвітнього навчального закладу і скріплюється печаткою загальноосвітнього навчального закладу (за наявності) внизу сторінки журналу.
6. Усі записи в журналі, необхідні на початок навчального року, здійснюються класним керівником упродовж 5 робочих днів після одержання журналу.
ЗАВАНТАЖЕННЯ
Додаток
до листа Міністерства
освіти і науки України
від 17.08.2016р. № 1/9-437
Початкова школа
У сучасних умовах ефективність початкової освіти пов’язується з реалізацією компетентнісного підходу. Компетентнісні результати навчання визначено у Державному стандарті початкової загальної освіти (2011р.), вимогах до засвоєння програмового змісту з кожного навчального предмета (2012р.), до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів (2014р.). Нині постає потреба у визначенні резервів підвищення ефективності навчального процесу на засадах компетентнісного підходу і розкритті механізмів їх використання у професійній діяльності педагогів.
Як свідчать результати аналізу сучасної практики, ефективній реалізації компетентнісного підходу в навчанні молодших школярів сприяють:
зміни підходів до підготовки і проведення уроку як основної форми організації навчальної діяльності в умовах класно-урочної системи навчання (певне структурування, встановлення міжпредметних зв’язків, конструювання на засадах міжпредметної інтеграції);
розширення діапазону організаційних форм, методів навчання, способів навчальної взаємодії, що мають на меті практичну спрямованість навчання і базуються на взаємозв’язках урочної та позаурочної діяльності.
ЗАВАНТАЖИТИ
Про інструктивно-методичні
матеріали «Безпечне проведення
занять у кабінетах природничо-
математичного напряму
загальноосвітніх навчальних закладах»
Надсилаємо для використання в навчально-виховному процесі Інструктивно-методичні матеріали «Безпечне проведення занять у кабінетах природничо-математичного напряму загальноосвітніх навчальних закладах», розроблені на виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 03.08.2011 № 930 «Про затвердження Плану заходів з виконання Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти».
Зазначені матеріали будуть розміщені на офіційних веб-сайтах Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України www.mon.gov.ua та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти www.iitzo.gov.ua та надруковані у фахових виданнях.
ЗАВАНТАЖИТИ
Про підсумки ІІ етапу
Всеукраїнської учнівської
олімпіади з хімії
На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 19.08.2016 № 1006 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів із навчальних предметів у 2016/2017 навчальному році», управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації від 06.10.2016 № 373 «Про затвердження графіка ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів», відділу освіти Корюківської райдержадміністрації від 17.10.2016 № 186 «Про проведення ІІ етапe Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2016-2017 н.р.» 19 листопада 2016 року на базі Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії.
ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії проводився за єдиними завданнями Чернігівського ОІППО управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації, які включали в себе розв’язок експериментальних задач, складання рівнянь реакцій, теоретичні питання з відкритою відповіддю. Завдання олімпіади оцінювались в 60 балів (максимальна кількість) для кожного класу.
У олімпіаді взяли участь 36 учнів (з них 32 - учні міських загальноосвітніх шкіл). Призові місця посіли учні: міських шкіл – 13, сільських шкіл – 2. За результатами аналізу робіт визначено, що найкращі результати показали учні Корюківської гімназії, Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Холминської ЗОШ І-ІІІ ст., Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 та Наумівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Проте, аналіз результатів показав суттєві прогалини в знаннях учнів. На низькому рівні справились учні із розв’язком експериментальних задач на встановлення формули речовини, задач, коли реагенти дані в надлишку та недостачі. Учні недостатньо володіють знаннями про властивості неорганічних сполук, загальними підходами до складання формул та прогнозування їх властивостей. Надзвичайно важкими виявились завдання олімпіади для учнів 8-11 класів. 17 учнів (63 %) набрали менше 5 балів. Лише 3 учні 7 класу набрали третину із максимальної кількості балів.
За підсумками роботи журі ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії
ЗАВАНТАЖИТИ
Про підсумки ІІ етапу
Всеукраїнської учнівської
олімпіади з екології
На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 19.08.2016 № 1006 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів із навчальних предметів у 2016/2017 навчальному році», управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації від 06.10.2016 № 373 «Про затвердження графіка ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів», відділу освіти Корюківської райдержадміністрації від 17.10.2016 № 186 «Про проведення ІІ етапe Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2016-2017 н.р.» 27 листопада 2016 року на базі Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології.
ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології проводився у два етапи: 1) виконання теоретичних завдань, які включали в себе тестові завдання двох рівнів складності (А,Б,); 2) захист екологічних проектів ( з використанням комп’ютерних презентацій). Теоретичні завдання олімпіади оцінювались максимально - в 20 балів для кожного класу, захист екологічного проекту - максимально в 80 балів (з них: 50 балів – оцінювання самої роботи (актуальність, наукова новизна, самостійність виконання, практичне значення та результати їх впровадження, якість оформлення роботи), 30 балів – захист проекту з використанням комп’ютерних презентацій). Загальна максимальна кількість балів – 100.
В олімпіаді взяли участь 6 учнів із міських навчальних закладів та Сядринської ЗОШ І-ІІІ ст.. Вони ж і показали найкращі результати.
За результатами проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології та підсумками роботи журі
ЗАВАНТАЖИТИ
Про підсумки проведення ІІ етапу ХVІІ
Міжнародного конкурсу з української мови імені
Петра Яцика у 2016-2017 навчальному році серед учнів
загальноосвітніх навчальних закладів району
На виконання Указу Президента України від 09.11.2007 № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.03.2008 № 168, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.07.2008 № 643/15334, наказу Управління освіти і науки облдержадміністрації від 21 жовтня 2016 року № 388 «Про проведення ІІ етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2016-2017 навчальному році серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів області», відповідного наказу відділу освіти Корюківської райдержадміністрації від 18.10.2016 року № 192 «Про проведення І, ІІ етапів XVII М міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2016-2017 навчальному році серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів району» та з метою піднесення престижу української мови серед учнівської й студентської молоді, виховання пошани до культури та традицій українського народу 27 листопада 2016 року на базі Корюківської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведений ІІ етап XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
ЗАВАНТАЖИТИ
Про проведення ІІ (районного) етапу
ХVІ Всеукраїнського конкурсу
учнівської творчості
На виконання Указу Президента України від 22.03.2002 № 284 «Про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості», листа Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України від 01.11.2016 № 2.1/10-2637 «Про проведення ХVІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості» й відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і мистецтв України, Державного комітету України у справах сім’ї та молоді від 29.08.2003 № 585/529/875, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 09.09.2003 за № 779/8100, наказу Управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 11 листопада 2016 року № 414 «Про проведення ІІІ (обласного) етапу ХVІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості» та з метою активізації патріотичного виховання учнівської молоді, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу України
ЗАВАНТАЖИТИ